| Package | Retail Package |
|---|---|
| Series | 2A |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench |
| Channels | 2 |
| Function | Record, Save, Signal Generation, Spectrum Analysis |
| Bandwidth | 80 MHz |
| Interface | USB |
| Probe Type | Passive 1:1, 10:1 |
| Memory Size | 40kpts |
| Part Status | Active |
| Display Type | - |
| Input Impedance | 1M - 15pF |
| Rise Time (Typ) | 4.4 ns |
| Voltage - Supply | 5VDC, USB Powered |
| Voltage - Input (Max) | 50V |
| Sampling Rate (Per Second) | 200M |
Electronic Components Services
