| Package | Box |
|---|---|
| Series | HDO4000A Maui |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench, Digital |
| Channels | 4 Analog |
| Function | Record, Playback, Save, Trend |
| Bandwidth | 500 MHz |
| Interface | Ethernet, GPIB, USB |
| Probe Type | Passive 10:1 (4) |
| Memory Size | 12.5Mpts |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD - Color (Touch) |
| Input Impedance | 1M - 12pF |
| Rise Time (Typ) | 700 ps |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Voltage - Input (Max) | 400V |
| Sampling Rate (Per Second) | 10G |
Electronic Components Services
